Tři slunce Litomyšl

Aktuality

02.09.2019

Zahajovací schůzka

29.05.2019

Červnová výprava

05.04.2019

Sportovní odpoledne

13.03.2019

Březnová výprava

31.12.2018

Lednová výprava

14.11.2018

Prosincová výprava - Souboj titánů

01.10.2018

Říjnové putování po antice

06.09.2018

Nadcházející akce

Co děláme

Družinové schůzky
Ty jsou základem naší pravidelné činnosti. Družina - skupina 5 až 10 dětí - se schází každý týden v naší klubovně. Přípravu programu mají na starosti rádci družiny. Náplň programu vychází ze skautské stezky a celoroční oddílové hry.

Výpravy
Přibližně jednou za měsíc je naplánovaná oddílová akce. Většinou se střídají akce jednodenní s výpravami na více dní. Tyto akce jsou určeny pro všechny družiny.  

Tábor
Je vyvrcholením celoroční činnnosti oddílu. Trvá zpravidla 10 až 14 dní a spíme na něm tradičně v podsadových stanech.  

Skautská stezka
Je základní výchovná pomůcka, kterou začínáme používat v našem oddíle. Jde o malou knížečku ve které jsou různé úkoly, které děti postupně plní. Cílem těchto úkolů je všestranně rozvíjet  znalosti a dovednosti dětí s důrazem na jejich osobní rozvoj a tedy i zapojení.

Hudba
Ke správnému táborovému ohni, k večernímu posezení v chatě, pro ukrácení dlouhé chvíle na nádraží nebo přímo v dopravním prostředku patří kytara a zpívání písniček. V našem oddíle máme zkušeného kytaristu Opa a postupně se učící další z řad mladších. Naše nejoblíbenější písničky jsme před lety vydali v Tříslunečním zpěvníku. Při kolektivním zpívání se zapojí i méně muzikální děti a mohou tak překonat ostych ze zpěvu.

Pobyt v přírodě
Můžeme mluvit o velkém štěstí, že žijeme v zemi, která nabízí tolik bohatých a rozmanitých cílů pro výlety. Ačkoli nám nejsou cizí počítače a dovedeme používat moderní techniku, snažíme se děti vytáhnout ven do přírody a nabízet jim zde pohybové aktivity.

 

Redakční systém MaRS 2.0 ▪ regrafika © 2007 ▪ http://www.regrafika.cz\ [CNW:Counter]